HSSports
  • calendar

    - Wrestling – Section 2AA Tournament Round 1 – 6 PM #5 Glencoe-Silver Lake vs. #12 Chaska – Waconia H.S. #6 Watertown-Mayer vs. #11 Mankato East – New Prague H.S. #7 Tri City United vs. …

    Keep Reading >>

    13 Feb 14
  • hssports

    - Basketball – Boys Farmington 65, New Prague 53 Belle Plaine 65, Jordan 48 Chaska 68, Northfield 61 Prior Lake 75, Eastview 49 Mayer Lutheran 59, Le Sueur-Henderson 55 Chanhassen 58, Shakopee 56 F/OT Bloomington …

    Keep Reading >>

    12 Feb 14
  • calendar

    - Girls Hockey Section Tournament – Section 2A #1 Mankato East/Layola – Bye # 2 Litchfield-Dassel-Cokato – Bye # 3 Mankato West vs. #6 St. Peter/Le Sueur-Henderson/Tri City United #4 Hutchinson vs. #5 Willmar – …

    Keep Reading >>

    06 Feb 14
  • hssports

    - Girls Hockey Section Tournament -  Section 1A #1 Red Wing 5, #8 Waseca 0 #2 New Prague 5, #7 Austin 1 #3 Northfield 6, #6 Albert Lea 0 #4 Winona 3, #5 Faribault 0 …

    Keep Reading >>

    06 Feb 14
  • hssports

    Section 1 A - High Seed Hosts Game #1 Red Wing vs. #8 Waseca #2 New Prague vs. # 7 Austin – on AM 1350/kchkradio.net 6:30 pm #3 Northfield vs. # 6 Albert Lea #4 Winona …

    Keep Reading >>

    05 Feb 14
  • hssports

    - Basketball – Boys Red Wing 64, New Prague 57 Watertown/Mayer 61, Tri City United 58 Le Sueur-Henderson 82, Sibley East 79 Belle Plaine 67, Glencoe-Silver Lake 65 Shakopee 60, Holy Angels 51 Bloomington Kennedy …

    Keep Reading >>

    04 Feb 14
  • hssports

    - Basketball – Boys Friday Northfield 54, New Prague 50 Shakopee 62, Farmington 50 Chanhassen 69, Holy Angels 54 Chaska 65, Red Wing 48 Prior Lake 68, Bloomington Jefferson 60 Lakeville South 84, Rosemount 60 …

    Keep Reading >>

    03 Feb 14
  • calendar

    - Basketball – Boys Northfield @ New Prague Farmington @ Shakopee Red Wing @ Chaska Holy Angels @ Chanhassen Burnsville @ Eagan Bloomington Jefferson @ Prior Lake Bloomington Kennedy @ Apple Valley Girls Northfield @ …

    Keep Reading >>

    31 Jan 14